Profilaktyka chorób dziąseł i ochrona zębów.

Zdrowie No Comments

Zdrowe dziąsła www.listerine.pl/protection/program2 – mają różowy kolor i mocno przylegają do otaczających zębów oraz wypełniają przestrzenie pomiędzy zębami. Tkanka dziąsła nie zawiera żadnych gruczołów, nie powinna też krwawić podczas mycia zębów czy jedzenia. Objawy bolesności w obrębie dziąseł, odkrywanie zębów czy krwawienia są objawami chorobowymi, którymi należy jak najszybciej się zająć, by nie dopuścić do powstania nieodwracalnych zmian w obrębie jamy ustnej.

Zdrowe dziąsła

Główną przyczyną chorób dziąseł jest nieprawidłowa higiena – zbyt rzadkie lub niedokładne mycie zębów. Okazuje się, że samo szczotkowanie zębów bywa niewystarczające przy dbaniu o higienę jamy ustnej – zaleca się dodatkowo wykonywać czyszczenie zębów nitką, płukanie jamy ustnej specjalnymi płynami. Nieodzowne są także regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym – usuwanie kamienia i leczenie próchnicy. Takie kompleksowe działania gwarantują utrzymanie właściwego stanu w jamie ustnej i uniknięcia chorób dziąseł i zębów.

Nie bez znaczenia w trosce o zdrowe dziąsła jest dobór środków pielęgnacyjnych. Po pierwsze – szczoteczka do zębów nie może być twarda, szczególnie dla osób o wrażliwych dziąsłach zalecane są skrajnie miękkie szczoteczki, które należy wymieniać co trzy miesiące. Szczoteczka LISTERINE® REACH® Dual Effect pozwala dotrzeć do miejsc zarówno za przednimi, jak tylnymi zębami. Dłuższa końcówka ostatnich włókien pozwoli oczyścić nawet trudno dostępne miejsca. Specjalne gumowe wypustki delikatnie masują dziąsła, nie podrażniając ich.

Aby dokładnie oczyścić przestrzenie międzyzębowe nieodzowne jest używanie nici dentystycznych. Nitka REACH® pozwala dotrzeć w miejsca nieosiągalne dla włókien szczoteczki i mechanicznie usunąć z tych miejsc chorobotwórcze bakterie i pozostałości jedzenia.

Uzupełnieniem do szczotkowania zębów i nitkowania przestrzeni międzyzębowych jest używanie płynów do płukania jamy ustnej, które skutecznie usuwają bakterie zalegające na dziąsłach i zębach. Płyn LISTERINE® Teeth and Gum Defence nie tylko wypłukuje bakterie, które uchroniły się przed szczotką i czyszczeniem nitką. Stosowanie płynu do płukania jest trzecim krokiem w higienie jamy ustnej, uzupełniającym szczotkowanie i nitkowanie zębów. Płyn LISTERINE® usuwa około 99 procent bakterii z jamie ustnej, zapobiegając powstawaniu przykrego zapachu z ust i pozostawiają świeży oddech na długo. Płyn jest w stanie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, a jego składniki dodatkowo zapobiegają demineralizacji szkliwa gwarantując zębom długie zdrowie.

Przedstawiony powyżej plan działania to czynności, które możemy zrobić, by nasze dziąsła i zęby nie ulegały chorobom, czynnikom niszczącym i by jama ustna pozostawała zdrowa, ze świeżym oddechem. Profilaktyka to najlepszy sposób by uniknąć kamienia nazębnego, powodującego liczne dolegliwości dziąseł.

Uczulenie społeczeństwa na czynniki chorobotwórcze to dobry kroku w stronę poprawy świadomości zdrowotnej, aby dbać o zdrowe dziąsła. Nieprawidłowa higiena to nie wszystkie powody wywołujące choroby dziąseł. Sprzyjają im także takie czynniki jak stres, cukrzyca, palenie papierosów czy dieta uboga w witaminy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *